29 sierpnia 2010 r. dołączyliśmy do konkursu w Ochli z winem musującym. Cieszy nas, że ponownie zostało wyróżnione nagrodą. Dopinguje nas to do dalszego działania, w tym kierunku i odtworzenia tego, co dawniej było cenione w tym regionie. Szampanem nazwać tego nie możemy z oczywistych względów, nie mniej jednak, jest to ta sama metoda produkcji i miejmy nadzieję, że te same efekty w przyszłości:)
 

 

 Winiarstwo jest coraz szerzej propagowane w naszym regionie, w wielu punktach Zielonej Góry widzimy ślady obecności zielonogórskich winiarzy. Tym razem w dniach 28-29 sierpnia 2010 r.gościliśmy i promowaliśmy nasze trunki na terenie Focus Mall (dawnej "Polskiej Wełny").

Prowadzącym imprezę był Tomasz Zubilewicz z tvn, który zintegrował się z winiarzami i czynnie uczestniczył w prezentacji winnic, pytając o to i owo z winiarstwa.

Naszą winnicę reprezentowała nasza rodzinka po raz pierwszy w powiększonym gronie, dołączył do nas nasz synuś Wincenty:) mamy nadzieję, że połknie bakcyla tak samo jak Julka:)

 Już po raz trzeci mogliśmy wziąć czynny udział w Święcie Polskiego Wina, które tym razem z Wrocławia przeniosło się na kilka dni do Zielonej Góry.

Od 4 grudnia 2009 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpoczął się cykl wykładów poświęconych tematyce winnej latorośli. W programie była także degustacja i ocena win zarówno tych małych, jak i tych dużych producentów.

W poprzednich latach we Wrocławiu prezentowaliśmy swój sklep Winiarz.pl na stoisku z akcesoriami winiarskimi. W tym roku postanowiliśmy obok  sklepu zaprezentować swojego beczkowego Pinot Noir i zgłosić je do konkursu.

W kategorii winnic produkujących do 500l komisja dziennikarska nagrodziła nas 3 miejscem, natomiast w ocenie publiczności przyznano nam 9 miejsce.

Jak na początek naszej winiarskiej drogi jest to dobra lokalizacja w rankingu producentów wina, szczególnie na tle innych lokalnych winnic:)

Dało nam to siły i motywację do dalszego działania i tworzenia...

 
Winiarze na tegoroczne Dni Sulechowa zostali zaproszeni 29 maja.
Winiarka.pl na swoim stoisku promocyjnym serwowała do degustacji własnej roboty cuve białe z zeszłorocznych zbiorów.
 
Stoisko Winiarka.pl
 
 
 W konkursie "Nadodrzańskie Skarby"startowało kilkanaście produktów, prezentujących zarówno potrawy, jak i trunki godne nagrodzenia.
Winiarka.pl wystawiła do konkursu pierwszego w naszym regionie, robionego metodą tradycyjną "szampana", który i jak widać na poniższym wyróżnieniu, zdobył już uznanie szacownego jury. Myślimy, że niebawem będziemy mogli go prezentować w szerszym gronie i będzie wizytówką naszej winnicy.
 
 
Nagroda za pierwszego szampana w rejonie
 

  "Od sklepa do sklepa" jest to morawskie święto trwające jeden dzień, pozwalające na zwiedzanie kilkunastu piwnic w rejonie Wielkich Bilovic i degustacji wyrabianych w nich trunków. W tym roku impreza ta odbyła się 4 kwietnia (2009 r.), do odwiedzenia było 43 piwnice, w każdej z nich po kilka win, i nie tylko ;). Udało nam się w ciągu dnia przejść prawie wszystkie, do nie których był spory kawałek... czasu niewiele, ale pogoda wyśmienita i tłumy ludzi w okół nas. Każdy wraz z biletem, dostał kieliszek

i mapkę z trasą domków winiarskich, które nas w tym dniu gościły. A w każdej piwnicy można było dostać pieczątke na dowód pobytu.

 

 

 

Około godziny 20 dotarliśmy na rynek, gdzie odbyło się uroczyste losowanie sporej ilości buteleczek "dobroczynnego nektaru"spośród tych, którzy brali udział w morawskiej imprezie.